KONST / Litografier / Färglitografi 13249435
*
nr 1324 9435
Henri Goetz
(1909-1989), Frankrike
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 39/50. Motivet: 33x40cm, oramade lösa blad
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2020
kl 19:12:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 22:04:36
1
300 kr
28/4 19:42:09
2
350 kr
29/4 10:24:04
1
400 kr
29/4 10:30:37
2
450 kr
4/5 18:55:37
3
500 kr
4/5 19:07:49
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Läs mer om Henri Goetz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik henri goetz litografi litografier litografiskt blad
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03
*
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Läs mer om Henri Goetz
nr 1324 9435
Henri Goetz
(1909-1989), Frankrike
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 39/50. Motivet: 33x40cm, oramade lösa blad
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 22:04:36 | 1 | 300 kr |
28/4 19:42:09 | 2 | 350 kr |
29/4 10:24:04 | 1 | 400 kr |
29/4 10:30:37 | 2 | 450 kr |
4/5 18:55:37 | 3 | 500 kr |
4/5 19:07:49 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.Läs mer om Henri Goetz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik henri goetz litografi litografier litografiskt blad
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:03